SMBJ6.5CA-TP
Mfr.Part #
SMBJ6.5CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SMBJ6.5CA-TP
Description
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AA
Stock
60415
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
53.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V